Giriş Yap-- ya da --Kayıt Ol
Giriş
Kayıt

Buralarda Yeni Misin?

Fotoğraflar - Emre Dolu


Fotoğrafçılık

Fotoğrafçılık üstüne merakım üniversiteye ilk başladığımda oluştu. İlk yıl hazırlık okuduğum için çok boş zamanım oluyordu bu yüzden fotoğrafçılık topluluğuna üye olup fotoğrafçılığa başladım. İlk makinem Nikon D3100 oldu. Topluluğun yanında Ankara Üniversitesi'nin SKS fotoğrafçılık kursuna da katıldım. Kursun sonunda Ankara Üniversitesi Sanat ve Kültür ayında DTCF'de sergimiz olmuştu. SKS'deki öğretmenim olan Selen hocamdan o zaman bu hobimi işe de dönüştürmek istediğimi söylemiştim. Onun aracılığıyla 2 yer ile görüşmüştüm ancak olumsuz sonuçlanmıştı.

Yaklaşık olarak 3 yıl dijital fotoğrafçılığı hobi olarak yaptım. Özellikle doğa fotoğraflarını çok sevdiğim için genellikle doğa fotoğraflarım var. Bunun yanında şehir içinde de fotoğraf çekmeyi de seviyorum ancak özellikle şu an insanların tedirgin olduğunu düşünürsek sıkıntı olabiliyor. Kısa bir süre Ankara Üniversitesi bünyesinde etkinliklerde de fotoğrafçılığa gittim.

Son 1 yıldır ise analog fotoğrafçılık yapıyorum. Zenit122 analog makinem var. Analog'u dijitale göre daha çok sevdiğimi söyleyebilirim. Analog makinede çektiğim fotoğrafların eski havası çok hoşuma gidiyor. En sevdiğim fotoğraf çekim tekniği ise uzun pozlama. Uzun pozlamada trafiğin akışı, gökyüzü ve yıldızların çok güzel çıkması bu tekniği en sevdiğim teknik yaptı. En çok çekim yapmak istediğim teknik ise day to night umarım bir gün yapabilirim.Bülten için Kaydol!

İletişim Bilgileri
  • Çankaya/Ankara
  • info@emredolu.com