Giriş Yap-- ya da --Kayıt Ol
Giriş
Kayıt

Buralarda Yeni Misin?

Hakkımda || Emre Dolu

Hakkımda

1995 yılının Ekim ayında Mersin'de doğdum. İlkokul yıllarımı Yenişehir ilkokulunda, Liseyi ise MTSO Anadolu Lisesinde okudum. Üniversiteyi ise şu an Ankara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde okuyorum. Staj için php ve laravel çalışmıştım. Bu sıralar bitirme projemin devamı için makine öğrenimi, görüntü işleme ve python çalışıyorum. Hayallerim arasında birinci sırada bilgisayar oyunu geliştirmek var. Bir ara Unreal Engine 4 üzerinde çalıştım ancak sonra bıraktım.

Hobilerim arasında fotoğrafçılık, bilgisayar oyunları ve gezmek var. Özellikle 4 yıldır Fotoğrafçılık üzerinde uğraşmaktayım. İlk başlarda Nikon D3100 alarak dijital fotoğrafçılığa başladım. Son 1 yılda ise aldığım Zenit122 makine ile devam ediyorum. Ayrıca video editi ve photoshop'a da kısmen hakimim. Bunun dışında oyun oynamayı seviyorum. Oyun haberleri ve teknoloji yeniliklerini yakından takip ediyorum. Bunları yazmak istediğim için de Wannart.com'da WannaGate bölümünde Oyun ve Teknoloji alanında yazarlık, editörlük ve yazar liderliği yapmaktayım. Aynı zamanda Twitch yayını da yapmaktayım.


Site Hakkında

emredolu.com'un gelişimi stajım esnasında başladı. Stajda projelerin yanında boş kalan vakitlerimde kendi sitemi geliştirmeyi istedim.Sitenin ön yüzü HTML ve CSS temalarından parçalama yapılıp yeniden yazılarak php ile admin paneli ve veritabanına bağlantısı kuruldu. Server Side tarafı ise php yazılarak kuruldu. Gerekli yerlerde javascript ve bootstrap kütüphaneleri de kullanıldı. Ayrıca sitede wordpress yayın sistemi yazılımı kullanılmamıştır.

Sitenin yüzde 95'lik kısmı admin paneli üzerinden yönetilebiliyor. Yalnızca bazı yerleri kodun içine gömmek zorunda kaldım. Örnek olarak dinamik title'lar dışında kalan title'lar sabit bir şekilde kodun içinde. Bunların dışında ise twitter/spotify kodları gömülü oldukları için onlarda değiştirilememekte. Forum için hazır olarak SMF forum kullanılmıştır ve canlı destek için Zendesk kullanılmıştır.

Sitede hala eksik noktalar olduğunun farkındayım. Site, bilgisayardan girilince düzgün olarak görüntüleniyor ancak mobil tarafında sıkıntılar var. Responsive dizayn anlamında eksiklikler var. Siteyi şu an mobilden görüntülüyorsanız bilgisayarla arasında farklar olduğunu pc'den girip gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca mobilde sidebar kısmını kapattım. Sidebar için bilgisayardan giriş yapmanız gerekiyor.

 Boş zamanlarımda hem sitenin eksiklerini tamamlamaya çalışacağım hem de içerik olarak güncel tutmaya çalışacağım. Eğer siteyle ilgili bir öneri veya şikayetiniz varsa mailimden ya da iletişim formundan bana ulaşabilirsiniz.


Haberler için Kaydol!

İletişim Bilgileri
  • Çankaya/Ankara
  • info@emredolu.com