Giriş Yap-- ya da --Kayıt Ol
Giriş
Kayıt

Buralarda Yeni Misin?

Hakkımda || Emre Dolu

Hakkımda  

CV PDF dosyasına buradan ulaşabilirsiniz.

1995 yılının Ekim ayında Mersin'de doğdum. İlkokul yıllarımı Yenişehir ilkokulunda, Liseyi ise MTSO Anadolu Lisesinde okudum. Üniversiteyi ise Ankara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde okudum ve 2020 yılının Şubat ayında mezun oldum. Portakal yazılım'da yaptığım stajda html, css, javascript, php çalıştım ve öğrendim. Bunların yanı sıra C ve C# bilgisine de sahibim."Otomatik Video Özetleme" konulu bitirme projem için görüntü işleme ve python üzerine de çalıştım.(Tensorflow, Opencv, Hog)

Hayallerim arasında birinci sırada oyun geliştirmek var. 3 yıl önce Unreal Engine'e merak salmıştım ancak okuldan fırsat bulamadığım için bırakmıştım. Bu sıralar ise C# ve Unity ile 2D Platform oyunu yapmayı öğreniyor ve hayalim olan oyun geliştirmeye giriş yapmaya çalışıyorum.

  • Bilgi Sahibi Olduğum Diller ve Konular: C, C++, Html, Css, Js, Php, Xml, Veri Bilimi, Veritabanı(SQL, Oracle), Veri Güvenliği, Bilgi Sistemleri, İşletim Sistemleri, Algoritma, Yazılım Yaşam Döngüsü, Google Analytics.

  • Üzerinde Çalıştığım ve Gelişmek İstediğim Diller: C#, Python, R

Hobilerim arasında fotoğrafçılık, bilgisayar oyunları ve gezmek var. Özellikle 4 yıldır Fotoğrafçılık üzerinde uğraşmaktayım. İlk başlarda Nikon D3100 alarak dijital fotoğrafçılığa başladım. Son 1 yılda ise aldığım Zenit122 makine ile devam ediyorum. Ayrıca video editi ve photoshop'a da kısmen hakimim. Bunun dışında oyun oynamayı seviyorum. Oyun haberleri ve teknoloji yeniliklerini yakından takip ediyorum. Bunları yazmak istediğim için de Wannart.com'da WannaGate bölümünde Oyun ve Teknoloji alanında yazarlık, editörlük ve yazar liderliği yapmaktayım. Aynı zamanda YouTube ve Twitch için içerik çıkartmaktayım.

Deneyimlerim

Wannart (Temmuz 2018 - Şu an)

  • WannaGate'de yazarlık, editörlük ve yazar liderliği.

Portakal Yazılım (Temmuz 2018 - Eylül 2018)

  • Yaz stajımı yaptığım Portakal Yazılım'da web üzerine kendimi geliştirdim.

Fernus Bilişim Hizmetleri ( Eylül 2017- Kasım 2017)

  • E-kitap uygulamaları için bir süre Fernus Bilişim Hizmetleri'nde çalıştım.

Ankara Üniversitesi Etkinlik Fotoğrafçısı (Mart 2016- Ocak 2018)

  • Mühendislik Fakültesi ve Konsey etkinliklerinde görevli olarak bulundum.

Ankara Üniversitesi IEEE Computer Society ( Ekim 2015 - Haziran 2017)

  • IEEE Computer Society'de programlama dersleri aldım ve etkinliklerde gönüllü olarak rol aldım. (Kariyer günleri ve okul etkinlikleri)


Site Hakkında

emredolu.com'un gelişimi stajım esnasında başladı. Stajda projelerin yanında boş kalan vakitlerimde kendi sitemi geliştirmeyi istedim. Sitenin ön yüzü HTML ve CSS temalarından parçalama yapılıp yeniden yazılarak php ile admin paneli ve veritabanına bağlantısı kuruldu. Server Side tarafı ise php yazılarak kuruldu. Gerekli yerlerde javascript ve bootstrap kütüphaneleri de kullanıldı. Ayrıca sitede wordpress yayın sistemi yazılımı kullanılmamıştır.

Sitenin yüzde 95'lik kısmı admin paneli üzerinden yönetilebiliyor. Yalnızca bazı yerleri kodun içine gömmek zorunda kaldım. Örnek olarak dinamik title'lar dışında kalan title'lar sabit bir şekilde kodun içinde. Bunların dışında ise twitter/spotify kodları gömülü oldukları için onlarda değiştirilememekte. Forum için hazır olarak SMF forum kullanılmıştır ve canlı destek için Zendesk kullanılmıştır.

Sitede hala eksik noktalar olduğunun farkındayım. Site, bilgisayardan girilince düzgün olarak görüntüleniyor ancak mobil tarafında sıkıntılar var. Responsive dizayn anlamında eksiklikler var. Siteyi şu an mobilden görüntülüyorsanız bilgisayarla arasında farklar olduğunu pc'den girip gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca mobilde sidebar kısmını kapattım. Sidebar için bilgisayardan giriş yapmanız gerekiyor.

Boş zamanlarımda hem sitenin eksiklerini tamamlamaya çalışacağım hem de içerik olarak güncel tutmaya çalışacağım. Eğer siteyle ilgili bir öneri veya şikayetiniz varsa mailimden ya da iletişim formundan bana ulaşabilirsiniz.Bülten için Kaydol!

İletişim Bilgileri
  • Çankaya/Ankara
  • info@emredolu.com