Giriş Yap-- ya da --Kayıt Ol
Giriş
Kayıt

Buralarda Yeni Misin?

Hakkımda - Emre Dolu

Hakkımda

1995 yılının Ekim ayında Mersin'de doğdum. İlkokul yıllarımı Yenişehir ilkokulunda, Liseyi ise MTSO Anadolu Lisesinde okudum. Üniversiteyi ise Ankara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde okudum ve 2020 yılının Şubat ayında mezun oldum. Portakal yazılım'da yaptığım stajda html, css, javascript, php çalıştım ve öğrendim. Bunların yanı sıra C ve C++ bilgisine de sahibim. Okul zamanımda ve kendi sitemi kurarken SEO konusunda çalışmalarım olsa da SEO'ya ve dijital pazarlamaya asıl ilgim okulu bitirdikten sonra oluştu ve kendimi geliştirmeye başladım. Kasım 2020'de Webolizma'da Jr. SEO Analyst olarak çalışmaya başladım. Şu an ise Zeo'da kariyerime devam ediyorum. "Otomatik Video Özetleme" konulu bitirme projem için görüntü işleme ve python üzerine de çalıştım.(Tensorflow, Opencv, Hog).

CV PDF dosyasına buradan ulaşabilirsiniz.

CV Site kısmına buradan ulaşabilirsiniz.

Hobilerim arasında fotoğrafçılık, bilgisayar oyunları ve gezmek var. Özellikle 4 yıldır Fotoğrafçılık üzerinde uğraşmaktayım. İlk başlarda Nikon D3100 alarak dijital fotoğrafçılığa başladım. Son 1 yılda ise aldığım Zenit122 makine ile devam ediyorum. Ayrıca video editi ve photoshop'a da kısmen hakimim. Bunun dışında oyun oynamayı seviyorum. Oyun haberleri ve teknoloji yeniliklerini yakından takip ediyorum. 2.5 yıl boyunca Wannart.com'da WannaGate bölümünde Oyun ve Teknoloji alanında yazarlık, editörlük ve yazar liderliği yaptım. Aynı zamanda YouTube ve Twitch için içerik çıkarttım. Şu anda ise arkadaşlarımızla kurduğumuz Return 0'da web sitesi ve içerik üretimi ile ilgileniyorum.

Deneyimlerim

Zeo - SEO Analyst (Ekim 2021-)

Webolizma - Jr. SEO Analyst (Kasım 2020-Eylül 2021)

Return 0 - Kurucu - İçerik Üretici (Aralık 2020-)

Moralabs - Yazılım Mühendisi (Haziran 2020-Ağustos 2020)

Wannart - Yazar, Editör, Yazar Lideri (Temmuz 2018-Aralık 2020)

Portakal Yazılım - Stajyer (Temmuz 2018-Eylül 2018)

Fernus Bilişim - Yarı zamanlı (Eylül 2017-Kasım 2017)

Ankara Üniversitesi Etkinlik Fotoğrafçısı (Mart 2016-Ocak 2018)

IEEE Computer Society - Etkinlik ve Dersler (Ekim 2015-Haziran 2017)


Site Hakkında

emredolu.com'un gelişimi stajım esnasında başladı. Stajda projelerin yanında boş kalan vakitlerimde kendi sitemi geliştirmeyi istedim. Sitenin ön yüzü HTML ve CSS temalarından parçalama yapılıp yeniden yazılarak php ile admin paneli ve veritabanına bağlantısı kuruldu. Server Side tarafı ise php yazılarak kuruldu. Gerekli yerlerde javascript ve bootstrap kütüphaneleri de kullanıldı. Ayrıca sitede wordpress yayın sistemi yazılımı kullanılmamıştır.

Sitenin yüzde 95'lik kısmı admin paneli üzerinden yönetilebiliyor. Yalnızca bazı yerleri kodun içine gömmek zorunda kaldım. Örnek olarak dinamik title'lar dışında kalan title'lar sabit bir şekilde kodun içinde. Bunların dışında ise twitter/spotify kodları gömülü oldukları için onlarda değiştirilememekte. Forum için hazır olarak SMF forum kullanılmıştır ve canlı destek için Zendesk kullanılmıştır.

Sitede hala eksik noktalar olduğunun farkındayım. Site, bilgisayardan girilince düzgün olarak görüntüleniyor ancak mobil tarafında sıkıntılar var. Responsive dizayn anlamında eksiklikler var. Siteyi şu an mobilden görüntülüyorsanız bilgisayarla arasında farklar olduğunu pc'den girip gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca mobilde sidebar kısmını kapattım. Sidebar için bilgisayardan giriş yapmanız gerekiyor.

Boş zamanlarımda hem sitenin eksiklerini tamamlamaya çalışacağım hem de içerik olarak güncel tutmaya çalışacağım. Eğer siteyle ilgili bir öneri veya şikayetiniz varsa mailimden ya da iletişim formundan bana ulaşabilirsiniz.Bülten için Kaydol!

İletişim Bilgileri
  • Çankaya/Ankara
  • info@emredolu.com